Extrakční čištění

+ 420 728 849 067

Proč dopřát svému koberci a čalouněnému nábytku pravidelnou péči


Máte v interiéru svého domu v několika místnostech jako podlahovou krytinu koberec? Oblíbili jste si koberec kvůli jeho elegantnímu designu, jemnosti při došlápnutí a kvůli teplu, které dává? Jestli máte svůj koberec rádi, měli byste mu dopřávat také pravidelnou péči a čas od času je vhodné i jeho důkladné vyčištění. K důkladnému vyčištění ale klasický domácí vysavač už bohužel nestačí.


                             Proč SKUTEČNĚ

                              NESTAČÍ

vysavač ani vodní vysavač, či parní          čistič?


 K běžnému úklidu koberců je domácí vysavač ideálním pomocníkem. Domácí vysavače, ale sbírají prach a špínu především jen z vrchní části koberce a z vnější části jednotlivých kobercových vláken. Do struktury koberce a samotných vláken se usazuje stále větší množství prachu. Ten má za následek zašednutí koberců a původně jasné a zářivé barvy se stávají vybledlými a zašlými. Postačí 1x do roka  provést důkladné, hloubkové a celoplošné čištění koberců, se kterým si domácí vysavače nejsou schopné poradit.


                   Vyhledejte odborníky v této oblasti.

Možná si myslíte, že na čištění koberců najdete v drogeriích v současnosti velké množství prostředků, které jsou pro tyto účely vytvořené. V drogeriích se ale jedná, v drtivé většině případů, o prostředky určené na čištění menších skvrn na kobercích ručně. Nejčastěji za pomoci kartáčku. Kdybyste měli tímto způsobem čistit koberce celoplošně, bude vám jedna místnost trvat celý den a druhý den neucítíte ruce. Je lepší volbou investovat a objednat specializovanou firmu na čištění koberců a čalounění, která zvládne vyčištění koberce v jedné místnosti za pád desítek minut s dokonalým výsledkem.


vždy se zajímejte jaký postup a stroj používá vámi oslovená firma


Jestliže si vyberete firmu která pracuje se stroji jako je vodní lux, parní čistič, suché čištění, tak nečekejte žádné zázraky, natož aby jste měli svůj nábytek a koberec či automobil perfetně vyčištěný!


VODNÍ LUX - Vyprodukuje velké množství vody, kterou potom není schopen dostatečně vysát

( nekvalitní výsledek, materiál schne i několik dní, hrozí tvorba plísní)


PARNÍ ČISTIČ - Výborný pomocník, ale pouze na nesavý povrch třeba dlaždice, spáry u dlaždic musíte se totiž potom zbavit sražené páry

(u automobilů se může sražená pára dostat do míst kde máte elekriky)

u čalouněného nábytky, koberců a čalounění a koberečků v autě Vám parní čistič zatlačí veškerou špínu do textilu, který chcete vyčistit a tam také navždy zůstane, protože sražená voda není odsáta silným strojem, ale pouze VODNÍM LUXEM

               ( nekvalitní výsledek, materiál schne i několik

                               dní, hrozí tvorba plísní) 

                       Vhodnost z hlediska materiál

Mokré (extrakční) čištění koberců je vhodné pro většinu typu materiálů, ze kterých jsou tvořeny textilní podlahoviny a textilní čalounění. Základním předpokladem je, že materiál musí být barevně stálý a vodovzdorný. Dalším omezením je případ, kdy je koberec lepený vodorozpustnými lepidly.                 Jako vhodné materiály lze uvést:

  • veškeré syntetické koberce a čalounění ze syntetických látek

    ​Mezi nevhodné materiály pro extrakční způsob čištění patří:

  • koberce z přírodních vláken (kokos, juta, sisal, mořská tráva)

  • hedvábné koberce
  • bavlněné koberce
  • perské koberce
  • veškeré materiály z kůže, koženky, nubuku, semiše, alcantary, s teflonovou úpravou


Jak vybrat firmu, která čištění provede?

V současnosti najdeme na českém trhu mnoho úklidových společností, které nabízí strojové čištění koberců. Ale při detailu pozorujem, že mezi jednotlivými firmami jsou určité rozdíly. Bohužel rozdíly v kvalitě.

Odborné firmy by měly využívat nejmodernější čistící techniku. 


Jak poznáte skutečného profesionála v oboru čištění?

V České republice působí nespočet firem, které se zabývající čištěním koberců, čalouněného nábytku v domácnostech (i firmách) a automobilů.

Mezi nimi je, ale jen hrstka ,,skutečných profesionálů".

Pokud si již vyberete mezi škálou firem a budete mít štěstí, povede se Vám objednat člověka, který si s sebou nepřiveze jen lux na vodu (který nevysaje všechnu nečistotu z povrchu), ale přiveze si extrakční profesionální stroj, který dokáže vyčistit a vysát všechnu nečistotu z vašeho čalouněného nábytku a koberce.

                                      ALE POZOR !!!

i na takové ,,profesionály", kteří pouze předstříkají povrch a posléze vysají s luxem na vodu. V tento moment mají pocit, že jejich práce, která trvá jen několik desítek minut, je zcela dokončena.

                         Tak tomu SKUTEČNĚ není ! ! !

Tyto firmy dávají důraz pouze na kvantitu rozhodně ne na KVALITU!

Klient je samozřejmě spokojen s vykonanou prací, jelikož nezná celý postup čištění.

V čalouněném nábytku a kobercích, ale stále zůstává nečistota společně s čističem, který i po odchodu firmy stále působí a vytahuje nečistotu na povrch.

Právě proto máte pocit, že čištěný nábytek či koberec je rychleji opět zašpiněn.